неділю, 28 лютого 2016 р.

Конкурс "Учитель року - 2016"

Квадратний корінь.
Арифметичний квадратний корінь
Мета: домогтися засвоєння учнями змісту понять «квадратний корінь з числа», «означення арифметичного квадратного кореня з невід’ємного числа» та розуміння співвідношення між цими поняттями; сформувати в учнів уявлення про зміст запису  та спосіб знаходження ОДЗ цього виразу; сформувати уявлення про спосіб розв’язання найпростіших ірраціональних рівнянь виду   на основі означення арифметичного квадратного кореня з невід’ємного числа; формувати первинні вміння здобувати арифметичний квадратний корінь із числа, знаходити ОДЗ найпростішого виразу, що містить арифметичний квадратний корінь, а також розв’язувати найпростіші ірраціональні рівняння.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Наочність: підручник (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. Алге¬бра. 8 клас); збірник для ЗНО; конспект; картка обліку; роздавальний матеріал (диференційовані картки, картки із самостійною роботою), мультимедійна презентація

Девіз уроку
Не досить оволодіти премудрістю,
потрібно також вміти користуватися нею
Рене Декарт

ХІД УРОКУ
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Психологічна вправа «Настрій на творчість»
Сідайте зручно, випряміть спину, заплющте очі. Глибоко вдихніть, звільніться від усього, що вас хвилює. Сьогодні ви будете навчатись у грі, розв’язуючи при цьому важливі проблеми. У грі в кожного є свій стиль, своє місце. Гра дає відчуття спокою, де є свобода вибору і свобода творення. (Пауза). Відчуйте, як у вас пробуджується творчість, активність, яка заряджає енергією всіх навколо. (Пауза).
Кожен із вас – творча особистість. Ваша творча натура налаштована на фонтан думок, ідей, пропозицій.
Розплющте очі. Подивіться, весь світ перетворився! Відчуйте творчу енергію, фантазію, натхнення.

Мій розумний учню, великий критик, улюблений співавторе проекту!
Цінуй набуті знання, час, наполегливість, уважність.
Продемонструй грамотність у виконанні поставлених завдань.
Сприймай інформацію зацікавлено, вдумливо.
Не бійся помилятися.
Повір у свої сили!
Май гарний настрій!

Учитель. На уроці діятиме накопичуваль¬на система оцінювання (дидактична гра «Скарбничка»), кожний вид діяльності оцінюватимемо окремо.












ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Перевірка домашнього завдання за зразком
Експрес-тест

1. Графіком якої з наведених функцій є парабола з вершиною в точці (0;0)? (0,5 бала)
А Б В Г


 


2. Функцію задано формулою y=x2. Знайдіть значення y, якщо  (0,5 бала)
А Б В Г





3. Яке твердження є неправильним? (0,5 бала)
А Б В Г
Областю визначення функції
y=x2 є всі числа Графіком функції
y=x2 є парабола Точка (−1;1) належить графіку
функції y=x2 Функція y=x2
може набувати
від’ємних значень

4. Визначте рівняння, розв’язання якого зображено на рисунку? (0,5 бала)

А Б В Г
x2=x−2 x2=2-х x2=2x+1 x2=x+2


АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Антична мудрість стверджує: «Знання – це сила». На мою думку, знання – це одна зі сходинок успіху.

 Запитання для інтелектуальної розминки
Яка множина є областю визначення функції y=x2?
Яка множина є областю значень функції y=x2?
Що є графіком функції y=x2?
При якому значенні аргументу значення функції y=x2 дорівнює нулю?
Порівняйте значення функції y=x2при протилежних значеннях аргументу.

Картка основного рівня
Заповни таблицю
Область визначення  y=x2

Область значень  y=x2

Графік y=x2

Нуль функції  y=x2


Заповни пропуски
Функція задана формулою y=x2. Якщо x=2,то значення змінної y дорівнює ________. Значення змінної x, при яких y=9, дорівнюють ___________________.  Графік функції y=x2 називають ___________________________, у якої ___________________ напрямлені _________. Даний графік _________________________ відносно осі ¬¬¬¬¬_____________.

2. Усні обчислення (колективна робота)
Піднесіть до другого степеня числа: 0;2; -2;0,3;-15;27;135.    
Квадрати яких чисел дорівнюють: 0;1; 136;0,04?
Знайдіть ОДЗ виразу: 2x+3; 12x+3; 2x+3x-1;x-12;xx-1x+1.              

ІV. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, СТРУКТУРИ УРОКУ
Дайте відповідь на запитання:
Що є розв’язком  рівняння?
Як називається підземна частина рослини?
Що є спільною частиною споріднених слів?
На сьогоднішньому уроці ми познайомимося іще з одним коренем – квадратним. Нові знання допоможуть знаходити сторону квадрата, якщо відома його площа, знаходити гіпотенузу за двома катетами, розв’язувати рівняння  тощо…

V. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ ЗА ПЛАНОМ,СКЛАДАННЯ КОНСПЕКТУ
Арифметичний квадратний корінь і його властивості
1. Означення:
а) якщо число x є коренем рівняння x2=a, то x — квадратний корінь з числа a;
б) якщо число x≥0 є коренем рівняння x2=a, то x — арифметичний квадратний корінь x числа a.
Записують:
Запам’ятай! Запис  означає, що a≥0, x≥0 і x2=a.
2. Властивості. Якщо a≥0, b≥0, то справджується рівність:
а)   і навпаки,
б) якщо a≥0 і b>0, то   і навпаки,
в) для будь-яких a:
г)   (для a≥0).
3. Застосування
а) Розв’язування рівняння
б) Розв’язування рівняння x2=a:
VІ. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
   «Зібратися разом – це початок, триматися разом – це прогрес, працювати разом – це успіх», - говорить американський підприємець Генрі Форд. Отже, працюємо над удосконаленням умінь використовувати набуті знання на практиці.

Усне виконання завдання – вправа 27.1, 27.2, 27.4 – 27.6
Коментоване розв’язування вправ:
Вправа 27.8 – із коментуванням з місця;
Вправа 27.10, 27.12 – із коментуванням на дошці;
Вправа 27.14, 27.20, 27.28 – на дошці

VІІ. ВІДПОЧИНОК НА УРОЦІ

Відпочинок — це зміна дії.
 Відпочинок — це проведення деякого часу без звичних занять.
(За тлумачним словником)
ГРА «БЛЕФ-КЛУБ»
— Чи віриш, що...
... Піфагор був учасником 58 Олімпійських ігор? (Так)
... існує геометрія, у якій паралельні пере¬тинаються? (Так)
... Л. М. Толстой порівнював людину зі зви¬чайним дробом? (Так)
... піфагорову трійку чисел (3; 4; 5) нази¬вають «примітивною»? (Так)
... будь-який прямокутний трикутник нази¬вають єгипетським? (Ні)
... якщо покласти людину на спину з роз¬простертими руками і ногами, то кінчики пальців рук і ніг опиняться на колі, центр якого — пуп? (Так)
... квадрат дав назву відомому танцю — кадриль? (Так)
... вивченню властивостей трикутника при¬святив свої дослідження Наполеон? (Так)
... число 1001 є простим? (Ні)
... Фалес був уболівальником і помер на трибуні Олімпійського стадіону під час бою Піфагора? (Так)


VІІІ. ПЕРВИННИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ
Самостійна робота
Мета: перевірити рівень засвоєння означення і властивостей степенів із цілим показником.

Варіант 1 __________________________
Заповніть пропуски:
25=⋯               (0,5 бала)
0,09=⋯             (0,5 бала)
149=⋯                (0,5 бала)
16121=⋯               (0,5 бала)
62=⋯             (0,5 бала)
-152=⋯         (0,5 бала)
Обчисліть:
-30,09+0,8=⋯           (1 бал)
Розв’яжіть рівняння:
x=18;
x=⋯                              (1 бал) Варіант 2____________________________
Заповніть пропуски:
36=⋯               (0,5 бала)
0,04=⋯             (0,5 бала)
164=⋯                (0,5 бала)
25144=⋯               (0,5 бала)
82=⋯             (0,5 бала)
-132=⋯         (0,5 бала)
Обчисліть:
-50,09+0,8=⋯           (1 бал)
Розв’яжіть рівняння:
x=17;
              x=⋯                              (1 бал)
 
ІХ. ПЕРЕВІРКА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ЗА ЗРАЗКОМ
Виставляємо бали за самостійну роботу.

Х. ТВОРЧА ЛАБОРАТОРІЯ“ГОТУЄМОСЬ ДО ЗНО”
Мета. Ознайомити учнів із завданнями ДПА з даної теми.

ХІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Виставляємо бали за активну роботу на уроці, за виконання додаткових завдань.
Учні заповнюють і здають учителеві «Скарбничку», картку із самостійною роботою.

Аналіз емоційного стану
Вправа «Веселка»
Кожному учню видаю рисунок 7-кольорової веселки. Після інформації про значення кольорів учні відривають смужку  кольору веселки, який вважають відповідним своєму настрою.

ХІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
§5, п. 27, СР – вправа 27.7, 27.9
                 ДР – вправа 27.15 (1, 2), 27.21 (1)
                 ВР – вправа 27.15 (3), 27.29
Домашнє задоволення
Підготуватись до конкурсу на кращу шпаргалку з теми


Немає коментарів:

Дописати коментар