вівторок, 13 листопада 2018 р.

Квест "Здорова математика"

     Дуже важко уявити життя людини без математичних знань. Математика цікава тоді, коли дає поживу нашій винахідливості, уяві, здатності до міркувань. 
     Проте жодна людина не займатиметься ніяким видом діяльності, якщо не буде здоровою.
     Здоров'я  - одна з глобальних проблем людства.
     Кожен мріє бути фізично сильним і здоровим. Для цього треба вести здоровий спосіб життя, займатися фізичною культурою, дотримуватись правил гігієни, загартовуватися, раціонально харчуватися.
     Отже, поговоримо про математику і здоров'я. Розв'язуючи задачі, що містять відомості про здоровий спосіб життя, ви дізнаєтеся чимало нових фактів про своє тіло, особливості його існування і розвитку на різних етапах життя, зможете поглянути на основні життєві процеси очима математика.

Жили-були добрі й злі гноми. Добрі гноми жили на землі. Вони вирощували дивовижні квіти, очищали водойми, ліс, допомагали людям зберігати врожай у роки зі спекотним літом. Але люди, ясна річ, навіть не підозрювали про їхнє існування. Тим часом злі гноми жили під землею й намагалися людям нашкодити. Добрі й злі гноми завжди вороогували між собою. 
     Упродовж багатьох років добрі гноми намагалися створити в своїх лабораторіях формулу довголіття людини. Адже ви розумієте, наскільки це потрібно, особливо зараз. Дізнавшись про це, злі гноми викрали таку важливу, уже майже готову формулу, щоб знищити людей, а заразом і їхніх помічників - добрих гномів.
     До вас, розумники, надійшло зашифроване послання. Розшифрувати його зможуть тільки такі дешифрувальники, як ви. Дорослим із цим завданням ніколи не впоратися.
     Ви маєте тиждень, щоб віднайти формулу довголіття.
Отже, треба виконати 3 завдання впродовж 3-7 грудня для того, щоб злі гноми відступили. Завдання, які маєте подолати, будуть  на http://matematyka2015.blogspot.com . Туди ж відправлятимете і відповіді. 

 1 завдання 
Вирушивши в дорогу, добрі гноми натрапили на цікавий сайт про науку. На цьому сайті гноми пропонують переглянути відео про те, як діють речовини, що є будівельними блоками, які підтримують життєдіяльність організму  і не утворюються в самому цьому організмі в достатній кількості, через що повинні надходити із їжею. Ролик опубліковано 28.12.2017 і триває він 5.36 хв. Що ж це за речовини? Визначте вашу денну норму цих речовин, якщо за сніданком ви отримали 0,2 денної норми, за обідом - 0,7 решти, а за вечерею - 30 мг.

2 завдання 
Завдяки широкому поширенню мережі Інтернет в сучасному світі, інформація про здоровий спосіб життя стала доступна кожному. Однак, злі гноми пропагують багато шкідливих звичок, які знижують якість життя і зменшують його тривалість.
Давно відомо, що ця шкідлива звичка  є причиною багатьох смертельних захворювань, включаючи хвороби серця, рак горла і рак легенів. 
Визначте основну шкідливу речовину цієї звички. А чи знаєте ви, що смертельна доза цієї речовини становить 40 мг?
Тому добрі гноми закликають до розправи:
"Пропонуємо вам  зайнятися творчістю і зробити демотиватор  зі слоганом про цю шкідливу звичку. Але пам'ятайте: ми повинні  дотримуватися авторського права, тому демотиватор (мотиватор) повинен бути тільки вашим авторським продуктом".

3 завдання 
Добрі гноми встановили пряму залежність між здоров'ям людини і фізичними навантаженнями. 
Ця гра - одна з найдавніших ігор на Землі. З 1992 року її включено в програму Олімпійських ігор. Також вонає веселою і нескладною розвагою для всієї родини. Дізнаємося цікаві факти про цю гру?
 • Для одиничної гри (два гравці) використовують поле, довжина якого на 8,20 м більша за ширину, а площа майданчика дорівнює 69,68 кв. м. Змагання для парної гри (4 гравці) проводяться на майданчику, площа якого дорівнює 81,74 кв. м, а довжина - довжині поля для одиничної гри.
 • Дана гра - це не лише задоволення, а й користь для організму. Навантаження під час гри ефективно спалюють калорії, тому ця гра підійде людям, які хочуть скинути зайву вагу. Відомо, що за годину інтенсивної гри спалюється 546 ккал. Скільки ви спалите калорій, якщо гра триватиме впродовж 40 хв уроку фізкультури? 
Допоможіть добрим гномам і спробуйте створити кросворд (7-8 слів) про гру за допомогою learningapps.
Критерії оцінювання 
Завдання 1
 • Посилання на сайт - 3 бали
 • Назва відео - 2 бали
 • Задача - 5 балів
Завдання 2
 • Назва шкідливої звички - 2 бали
 • Назва шкідливої речовини - 2 бали
 • Створення демотиватора - 6 балів
Завдання 3
 • Назва гри - 2 бали
 • Задача 1 - 5 балів
 • Задача 2 - 5 балів
 • Кросворд - 8 балів
Допомога
1. https://docs.google.com/forms/d/1e3hRTYJ0hgohVAS5vUrATWP5I5a1qaoYV0lMBaD9nkw/edit?usp=drivesdk
2. Кросворд
Суть завдання не вимагає пояснень. Для складання кросворду нічого не 
треба малювати або креслити. Введіть у відповідні поля свої питання і
відповіді, все інше програма зробить сама, розмістивши слова по горизонталі і 
вертикалі та визначивши місця перетинів. Можна встановити фонову картинку.
(http://learningapps.org/)
Девіз добрих гномів:
Два блага в житті - будь здоровим і мудрим,
Народ наш завжди виділяв.
Тож бігай, стрибай і учись щиросердно.
А рух - це здоров'я, ти знай!
Якщо ви будете дотримуватись здорового способу життя, то збережете свою енергійність, активність до глибокої старості.

Немає коментарів:

Дописати коментар